Berani poprvé v základní hrací době prohráli, nestačili na Pardubice

Hokejisté Aukro Berani Zlín poprvé v přípravné fázi na nadcházející sezónu padli v základní hrací době. V sedmém přípravném duelu na své ledě nestačili na Pardubice, kterým podlehli 3:5. Vůbec poprvé byla k vidění elitní lajna ve složení bratrů Bukartsů a Honejska, gólově se však tato formace neprosadila. Další a poslední domácí přípravné utkání čeká Berany ve čtvrtek, kdy od 18 hodin budou hostit Jihlavu.
příprava, út 22.8.2017, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
Zlín
Pardubice
3:5
(0:1, 3:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Popelka (Žižka, Veselý), 25. Sedláček (Valenta, Horák), 34. Okál (Sedláček, Ondráček) – 8. Rolinek (Dušek, Trončinský), 24. Treille (Vondráček), 27. Boyko (Beren, Starý), 44. Quenneville (Trončinský, Sýkora), 54. Dušek (Rolinek). Rozhodčí: Fiala, Mrkva - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 898. Střely na branku: 28:22. Vhazování: 24:34. Zakázaná uvolnění: 2:2 Ofsajdy: 3:1 Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.

Šimboch - Řezníček, Nosek, Freibergs, Žižka, Valenta, Matějíček - Roberts Bukarts, Honejsek, Rihards Bukarts - Kubiš, Popelka, Veselý - Okál, P. Sedláček, Ondráček - Gago, Fořt, Fryšara. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Kacetl – Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Ščotka, Čáslava – Vondráček, Treille, Perret – P. Sýkora, Dušek, Rolinek – J. Sýkora, Poulíček, Quenneville – Beran, Bojko, Starý. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

První třetina zápasu moc oko diváka nepotěšila. Za což Berani ve své první přesilovce ani moc nezahrozili, Pardubice ji rovnou využily. Tomáš Rolinek se dostal k odraženému puku a jeho zakončení bylo mimo dosah brankáře Šimbocha. První dvacetiminutovka i výsledkem 0:1 skončila, přičemž aktivnější bylo Dynamo, větší šance k vidění však nebyly.

To prostřední dějství bylo úplně opačné. Když Kubiš neproměnil slibnou šanci, Dynamo zvýšilo na rozdíl dvou branek i v oslabení, jednoduchou práci měl skórující Sasha Treille. Následně ale behěm dvaceti vteřin domácí skóre srovnali. Nejprve ještě tu samou početní výhodu zužitkoval svou ránou Michal Popelka, načež jej vyrovnávací trefou z hranice brankoviště následoval Pavel Sedláček.

A to nebylo zdaleka vše. Čas 26:31 a hrstka hostujících fandů znovu slavila, vedení hostům vrátil Vladislav Boyko. Zase však jen na chvíli. Po pomalém rozjezdu začala fungovat první formace, dvě šance spálil centr Honejsek, při přesilovce už ale zajistil opět nerozhodný stav 3:3 zakončením k tyči Zdeněk Okál. Ke konci třetiny ještě diváky potěšil pěstní souboj mezi Freibergsem a Treillem.

Gólová přestřelka ve třetí části pokračovala. Vyloučení Noska potrestal Peter Quenneville, kterému sice střela absolutně nesedla, o to účinnější však měla parametry. Poté Šimbocha zachránila tyč, na druhé straně zase sám před Kacetlem neuspěl Roberts Bukarts.

Definitivní tečku za zápase udělal ten, který jej otevřel. Rolinek připravil gól pro Duška, jehož rána Šimbochovi propadla až za brankovou čáru. Berani - Dynamo 3:5.

Ohlasy trenérů

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "Naposledy jsme hráli s prvoligovými týmy, takže to byl pro nás skok. První třetina tomu taky odpovídala. Pardubice hrály fantasticky přesilovky. Jsem rád, že jsme to viděli a že se z toho můžeme poučit a napravit to. Měli jsme tam ale i dobré věci, akorát nám chybí klid v zakončení. Rihards byl na ledě posedmé, takže jeho výkon se ještě zvedne. Musíme ale zlepšit defenzívu. Co se týče Bukartsů, musí jít víc do zakončení než do nahrávek, moc se hledají."

Fotogalerie