Juniorka v prodloužení podlehla Litvínovu

Juniorku dnes čekal zápas s Litvínovem, do kterého naši hráči nastupovali jako favorité. Brzy však inkasovali, ale ještě do konce první třetiny dokázali srovnat. Kluci hráli výborně, tlačili soupeře, ovšem ten se snažil využívat mezírek v obraně. Jak Huf tak Orct ale chytali parádně a zápas se tak rozhodl až v prodloužení, ve kterém byli šťastnější hosté.
17.kolo, pá 17.11.2017, PSG aréna
Zlín
Litvínov
1:2p
(1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Mikulec (Gába, Karafiát) – 13. Pecka, 61. Jícha (Bečvář). Rozhodčí: Dědek – Bryška, Novák. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 44:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Huf – Martínek, Marek, Gába, Dluhoš, Budil, Jenáček, Augustin, Gazda – Kenša, Dvořáček, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Knápek, Karafiát, Hefka, Kotek, Dobiáš, Dlabaja

Orct – Macháč, Franc, D. Havlík, Březák, M. Havlík, Starý – Kučera, Leitner, Kordule, Drašar, Bečvář, Vopat, Pecka, Ineman, Jícha

Utkání začalo ve velkém tempu, ani jeden tým si nic nedaroval a dal předzvěst tomu, že nás dnes čekala opravdu zajímavá bitva. Do první větší šance se po úniku dostali domácí, ale na pozorného Orcta nenašli recept. Do podobné šance se dostával i Leitner, ale ten byl hákován a zkusil si nájezd, ani on však na brankáře soupeře nevyzrál. To se povedlo až Dominiku Peckovi o pár sekund později, kdy se od Hufa odrazil kotouč na jeho brusli a od ní do sítě. Ve třinácté minutě se tak Litvínov ujal vedení. Berani přidali, byli aktivní, ale byli to oni, kdo mohl inkasovat. Leitner totiž z vrcholu kruhů trefil jen tyč. A tak přišel trest, hned z protiútoku využili domácí mezírky v obraně a Jan Mikulec srovnal. Hra se otevřela, do dobré šance se dostal jak Kučera, tak Dluhoš, ale oba z mezikruží minuli. Minutu před koncem ještě velmi aktivní Leitner trefil břevno, ale to už bylo vše, co se v první třetině stalo.

Ta druhá odstartovala brzkou přesilovkou Litvínova, kdy se ale do šance dostal pouze uniknuvší Jenáček, jehož pumelici zprava Orct vyrazil. Poté se hrál hodně ubojovaný hokej a diváci museli na něco zajímavějšího čekat až do 31. minuty, kdy si Zlín začal vytvářet tlak, ale velká šance Dluhoše skončila mimo a následný pokus Gazdy orazítkoval břevno. Krátce na to šli zlínští do přesilovky, vytvořili obrovský tlak, avšak proti bylo znova břevno a navíc pozorný Orct. Navíc se strhla i mela a rozhodčí tak rozdali několik trestů. Tlak poměrně opadl a hosté vyrovnali hru. Odměnou jim za to mohl být gól v přesilovce v poslední minutě, ale ani Březák, ani Kučera z blízky recept na Hufa nenašli.

Střelecké trápení pokračovalo i v poslední periodě. Drašar trefil tyč. Stejně tak Bečvář a i přes to, že Zlín byl skoro stále v tlaku, tak to byl právě Litvínov, kdo hrozil. Domácí měli i několik přesilovek, dokonce chvíli i pět na tři, ale bez efektu. Naopak se museli hodně ohánět, aby jejich chyby soupeř nevyužil. Od toho byl v bráně Huf, který si poradil s únikem Jíchy a o pár sekund později i s další šancí. Tři minuty před koncem vznikl problém s plexi a oba celky se tak mohly chvíli nadechnout a nasbírat síly. Zlín se opřel do mohutného tlaku, avšak ani Dlabaja, ani Dvořáček nepřekonali famózního Orcta a šlo se tak do prodloužení.

To dopadlo daleko lépe pro Litvínov. Ten se totiž dostal do přečíslení dva na jednoho, po kterém se Josef Jícha dostal do mezikruží a přesnou střelou překonal brankáře soupeře.

Fotogalerie