Juniorka si z Třince veze tři body

Juniorku dnes čekal zápas v Třinci, kde je změřili své síly s domácím týmem. Hrál se hodně vyrovnaný hokej, který musel diváky bavit. Nejdříve šli do vedení domácí, ovšem kluci dokázali zatnout zuby a otočit výsledek v jejich prospěch. I přes nepříznivý vývoj utkání tak nakonec Berani vezou z Třince cenné tři body.
6.kolo, so 23.9.2017
Oceláři Třinec
Zlín
1:4
(0:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 33. Irgl (G. Radzienciak, Plitko) – 35. Václavek (Dlabaja), 42. Jenáček (Martínek), 51. Dlabaja, 58. Gago . Rozhodčí: Holaň - Ganger, Dohnal. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 86. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Loubal – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, Adámek, Homola – Strakoš, Kaukič, Plitko, Mach, Puzoň, Przybyla, Irgl, Peterek, Raška, Papaj, Najsar

Huf – Martínek, Kollár, Augustin, Gazda, Gába, Dluhoš, Jenáček, Marek – Kenša, Gago, Čechmánek, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Knápek, Hefka, Dobiáš, Dlabaja, Václavek

Souboj Ocelářů se Zlínem odstartoval ve svižném tempu a oba brankáři museli být ve střehu už od úvodních sekund. Jako první musel zasahovat Matěj Loubal. Dlabaja od mantinelu našel Mikulce, který střílel z prostoru mezi kruhy vysoko nad horní tyč. Podobná situace se vzápětí opakovala na druhé straně. Mach přihrál před branku Plitkovi, ani domácí útočník ale nezamířil přesně.c

Následně bylo k vidění několik střel od modré čáry, ani jeden z gólmanů se ale překvapit nenechal a všechny pokusy byly pochytány. V závěru první části si ještě velkou šanci vypracoval Mach. Domácí kapitán to zkusil z těsné blízkosti na vzdálenější tyč, umístit puk do sítě se mu ale nepodařilo a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve čtyřiadvacáté minutě došlo na ledě k poněkud sporné situaci. K dorážce se dostal Strakoš a poslal puk za záda Hufa, rozhodčí ale rozpažil a pro postavení útočícího hráče v brankovišti gól neuznal. A radovat se Oceláři nemohli ani o chvíli později. Po vyhraném vhazování se před brankou ocitl Raška, tváří v tvář hostujícímu gólmanovi ale nezamířil přesně.

Na straně Zlína zahrozil Kenša, který ale z dorážky poslal puk jen napříč brankovištěm. Poté už se ovšem skóre na světelné tabuli měnilo. Do střely Radzienciaka vložil hůl Lukáš Irgl a na tuto teč byl Huf krátký. Vedení si ale Třinec dlouho neužil a po dorážce Jana Václavka v přesilové hře bylo srovnáno.

Do závěrečné části vstoupil mnohem lépe Zlín a po přesné střele Jakuba Jenáčka se ve dvaačtyřicáté minutě ujal vedení. O pár minut později už na světelné tabuli svítilo skóre 1:3, to když se z přečíslení tři na jednoho prosadil Daniel Dlabaja. Korigovat nepříznivé skóre mohl krátce nato Peterek, ten se ale z těsné blízkosti branky neprosadil a když pak brejk proměnil Michal Gago, bylo o vítězi jasno.