Hattrick Hunkese ukončil domácí neporazitelnost Beranů s Litvínovem

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v zápase 32. kola Tipsport extraligy s týmem HC Verva Litvínov 2:4. Patnáct vítězných zápasů a dost. Tak dlouho trvala vítězná šňůra Beranů v domácím zápasem s Litvínovem. Severočeši zásluhou hattricku obránce Jiřího Hunkese vyhráli ve Zlíně po téměř osmi letech, neboť naposledy se radovali z výhry v Baťově městě v lednu 2010. Litvínov vedl ve 24. minutě již 3:0, ale Veselý a spol. se ještě dostali na rozdíl kontaktního gólu. Šance domácího týmu sestřelil na začátku třetí třetiny Hunkes. Zlínští již nedokázali zkorigovat nepříznivý stav a zůstali bez bodového zisku. Branky zaznamenal Roberts Bukarts. Zlín hraje na druhý svátek vánoční moravské derby na ledě Olomouce.
32.kolo, pá 22.12.2017, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
Aukro Berani Zlín
HC VERVA Litvínov
2:4
(0:2, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. min Roberts Bukarts (Okál), 34. Roberts Bukarts (Nosek) - 4. Ihnačák (Sörvik), 17. Hunkes (V. Hübl, Kubát), 24. Hunkes (V. Hübl, F. Lukeš), 43. Hunkes (Gerhát, Kubát). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Lederer, Ganger. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 4 012. Střely na branku: 30:23. Zblokované střely: 5:5. Hity: 9:11. Vhazování: 38/66 (58%) - 28/66 (42%). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Kašík - Nosek, Freibergs, Valenta, Řezníček, Žižka, M. Novotný, Gazda - Okál, Honejsek, Roberts Bukarts - Kubiš, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, P. Sedláček, J. Ondráček - Klhůfek, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Petrásek - Hunkes, Kubát, Sörvik, Baránek, Gula, Z. Sklenička, Pilař - Gerhát, V. Húbl, F. Lukeš - Vandas, Ihnačák, Nejezchleb - Jánský, M. Hanzl, Trávníček - Válek, Jícha, Matoušek. Trenéři: Rulík, D. Stránský.

Nejlepší hráči: Roberts Bukarts - Jiří Hunkes

Ohlasy trenérů

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "Utkání nedopadlo tak, jak jsme si přáli. Zápas rozhodly přeslovky. Měli jsme jich sedm a dali pouze jeden gól. Měli jsme dát v početní výhodě alespoň dva góly. Zápas byl víceméně vyrovnaný, nám ale selhala produktivita. Litvínov to dobře obránil, využil jednu přeilovku a vyhrál zaslouženě."

Darek Stránský (asistent trenéra HC Verva Litvínov): "První třetina byla vyrovnaná, byli jsme v ní produktivní a ukončili jsme ji za vedení 2:0. Ve druhé třetině jsme odskočili na rozdíl tří gólů. Bohužel jsme záhy inkasovali a zápas jsme si zbytečně zkomplikovaly řadou vyloučení. Ve třetí třtině jsme odskočili na rozdíl dvou gólů v přesilovce. Zápas jsme poté dohrávali ve větším klidu. Chci poděkovat klukům, jak příkladně bojovali celý zápas. Bodovali jsme a jsme rádi, že se nám to povedlo."