Zkušený obránce Tomáš Žižka: Musíme hrát za tři a fandit Spartě

Žijeme. To si řekli zlínští hokejisté po utkání 51. kola extraligy poté, co dokázali na ledě Hradce Králové zvítězit 3:1 a udržet si naději na předkolo play off. Berani nemají postup ve vlastní rukou a musí se kromě výhry nad Energií spoléhat i na plzeňskou prohru na ledě Sparty. Utkání s Karlovými Vary začíná na zimním stadionu Luďka Čajky v pátek 3. března od 18:20 hodin.
Výsledek Zlína OK, výsledek Plzně a Mladé Boleslavi pro Berany KO. Asi tak by se daly nazvat úterní duely, které mohly definitivně uzavřít otázku o tom, kdo postoupí a naopak nepostoupí do předkola. Otazníky nadále visí ve vzduchu, rozhodne až páteční závěrečné 52. kolo základní části. "Musíme hrát za tři a fandit Spartě," měl ihned po utkání dobře spočítané zkušený obránce Tomáš Žižka. Stručně řečeno: PSG musí v pátek doma Vary porazit za tři body, stejně tak musí Sparta porazit za plný počet bodů Plzeň.

"Motivaci vyhrát v pátek samozřejmě díky výhře v Hradci Králové máme, bohužel nám moc nepomohly ostatní výsledky. Každopádně držíme naději, vybojovali jsme si ji a věříme," burcuje kapitán žlutomodrých Ondřej Veselý. Žižka zase moc dobře ví, že ač Karlovy Vary už nemají moc o co hrát, budou kousat. "Všechny naše zápasy v sezoně byly s Energií těžké, ale musíme vyhrát. Teď naposledy Vary porazily Spartu. Doufám, že si Sparta v pátek spraví chuť domácí výhrou nad Plzní," pověděl obránce Beranů.

 
Dovede Berany kapitán týmu Ondřej Veselý do předkola play off? Rozhodne až poslední kolo základní části extraligy. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT