Zklamaný útočník PSG David Šťastný: Zahozené šance mě štvou, vyčítám si to

První polovinu zápasu nehráli vůbec špatně, jenže první gól ne a ne vstřelit. A od chvíle, kdy hokejisté PSG Zlín v duelu se Spartou Praha inkasovali, už zápas ovládli hosté. „Zlomové bylo, že jsem nedal velkou šanci na 1:0. Pak už nám to tam padalo, těžce se to zastavovalo,“ povzdychl si útočník David Šťastný po prohře 0:5.
- Kde hledat příčinu tak vysoké porážky? Přitom herně jste byli dlouho minimálně rovnocenným soupeřem…
"Je to tak, zápas vypadalo hratelně, i druhá třetina se dala. Bohužel jsme neproměnili šance. Třeba já sám jsem mohl dát na 1:0 a pak na 2:1. Vyčítám si to, zápas mohl probíhat jinak. Štve mě to, ale nedá se nic dělat."
 
- V první třetině jste měl před sebou skoro prázdnou branku, ale trefil jste jen tyčku. Nezaskočila vás tak vyložená možnost?
"Viděl jsem, jak Mates táhne puk, a říkal jsem si, že najedu, ať mi to tam dá. Viděl jsem, jak puk přicházel, podíval jsem se a viděl, že brána je téměř prázdná. Chtěl jsem trefit nahoru, jenže střela mi nesedla."
 
- Ani podruhé v sezoně jste se doma nedokázali proti Spartě střelecky prosadit. Najdete nějaké vysvětlení?
"Nevím, asi mají dobrého gólmana. Brání dobře, mají velké a silové obránce, proti kterým se hraje špatně. První duel, který jsme s nimi doma prohráli, jsme zrovna byli v krizi a neodehráli dobrý zápas. Dneska jsme klidně bodovat mohli, první dvě třetiny na to vypadaly. Kdybych proměnil nějakou z šancí, mohlo to být úplně jinak."
 
- V poslední době vám vůbec nejde hra v početní výhodě, že?
"Přesilovky v hokeji rozhodují, je to důležitá věc. Nevím, jestli nám chybí štěstí. Dnes nám první nevyšla, ale ve druhé a třetí tam byla i střelba, stáli jsme před gólmanem. Možná chybí moment překvapení."
 
- Šanci na předkolo ale pořád máte, Plzeň dnes také prohrála.

"Musíme dovést body zvenku, pokud chceme být v desítce. Potřebujeme teď body z téměř každého utkání. Venku to bude důležité v tom, aby soupeři neodskočili. Věřím, že bodovat budeme a zvládneme to."
 
- Herní krize na vás přišla v nejméně vhodnou chvíli, co s tím?

"Poslední zápasy až na Plzeň jsme se přitom cítili dobře. Hlavně doma nám zápasy vycházely, i když to nevypadalo, většinou jsme body urvali. Jenže bez vstřeleného gólu se vyhrávat nedá."

David Štastný drží puk během hry s pražskou Spartou.