Zemřel Jindřich Svobodník

Ve středu 28. prosince 2016 zemřel po dlouhé nemoci ve věku nedožitých 87 let pan Jindřich Svobodník. Nenápadně postával na okraji hokejové střídačky při extraligových zápasech mužů jako pořadatel, mohli jste ho vidět při otevírání dvířek na ledovou plochu. V případě potřeby pomáhal kustodovi, málokdy vynechal trénink mužů, na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně byl prakticky každý den.

Dlouholetý člen zlínského hokejového klubu, pan Jindřich Svobodník pocházel z obce Nedachlebice u Uherského Hradiště, ale dětství již prožil ve Zlíně. K hokeji měl blízko, neboť jeho otec pracoval jako ledař na hřišti v Prštném. Lední hokej se stal jeho celoživotní láskou, dokonce ho okusil v dorosteneckém týmu Zlína.

V roce 1968 začal pracovat v trenérské základně zdejšího hokejového oddílu. Od roku 1970 působil jako dlouholetý hospodář v gottwaldovském hokejovém klubu, kde setrval až do důchodu. Pan Svobodník na hokej nezanevřel ani v pokročilém věku, dlouhá léta v něm působil jako pořadatel a vypomáhal realizačnímu týmu.

Za desítky let poznal řadu zlínských hokejistů, viděl nespočet extraligových zápasů, řadu hokejových bitev se šťastným koncem, ale i proher. Těžká nemoc a zhoršující zdravotní stav mu nedovolily v posledních letech navštěvovat extraligové zápasy, ale milovaný lední hokej sledoval alespoň na dálku. Jindřich Svobodník zemřel ve středu 28. prosince v kroměřížské nemocnici krátce před svými 87. narozeninami, které by oslavil koncem ledna.

Poslední rozloučení s Jindřichem Svobodníkem proběhne ve středu 4. ledna 2017 ve 13 hodin v obřadní síni zlínského krematoria. 

Čest jeho památce!


Parte