Zdeněk Okál s Liborem Kašíkem předvedli gesto fair play, navíc v derby s Kometou

Že váš tým vede na ledě odvěkého rivala z Brna těsným rozdílem a do konce utkání zbývá minimum času? Nevadí, právě to je ten moment, kdy se ukáže pravý a čestný sportovec. V zápase na ledě Komety útočník Zdeněk Okál odvolal vyloučení soupeře, brankář Libor Kašík zase těsně před koncem rozhodl o tom, že vhazovat se bude v jeho obranné třetině. Berani nakonec vyhráli v Brně 4:2.
Bije se to ve vás, jestli se přiznat nebo ne. Například v případě Kašíka běžela poslední minuta třetí třetiny a Berani vedli 3:2. Po střele brněnského hráče puk skončil v ochranné síti, dle názoru sudích bez teče. Zlínský brankář se ale přiznal k zákroku a vhazovalo se v jeho obranném pásmu. "Bojoval jsem s tím, jestli se přiznat nebo ne. Ale je to karma, kdybych to neřekl, dostal bych gól z nějakého nahození. Kdybychom samozřejmě z toho přiznání dostali gól, to bych byl na sebe hodně naštvaný. Nakonec to dopadlo dobře, branku jsme z toho dali my," naráží brankář PSG na fakt, že hned po tomto buly trefil přes celé hřiště prázdnou brněnskou svatyni obránce Dalibor Řezníček a potvrdil cennou výhru 4:2 na ledě Komety.

Zdeněk Okál zase odvolal ve třetí třetině za stavu 3:1 pro Zlín vyloučení Ondřeje Němce za vysokou hůl. "Srazili jsme se hlavami, hned jsem jel za rozhodčím a řekl jsem mu to. Nikdo mi za to na střídačce nenadal," řekl Okál, který odehrál v extralize své 222. utkání, čímž překonal svého otce. Oba hrdinové si za svůj čin vysloužili potlesk DRFG Areny a také ocenění brněnského Ondřeje Němce a trenéra Kamila Pokorného.

Zlín nakonec na ledě Komety vyhrál 4:2. "Brno je extrémně dobrý tým, takže velká radost za tři body. Odedřeli jsme zápas suprově. Kometa sice ztratila hráče, kteří jsou pro ni klíčoví. Každopádně je to tým, který má, kde brát a tu sílu má, i když se jim nyní nedaří," uzavřel Okál.

Brankář Libor Kašík při rozbruslení před zápasem s Kometou Brno.
Zdeněk Okál na pozápasovém rozhovoru v útrobách brněnské haly.