V Týdnu hokeje přišlo přes čtyři tisíce dětí, nejvíce ve Zlíně!

9.10.2017Zlin Press - Roman Ordelt

Týden hokeje, uspořádaný ČSLH ve 134 klubech v celé České republice, přivedl na zimní stadióny více než 4 000 dětí v doprovodu rodičů. V rámci zábavného programu se děti ve věku od čtyř do osmi let seznámily se základy bruslení, s hokejovým tréninkem na ledě i na suchu, odnesly si dárky, připravené svazem a kluby, prohlédly si zázemí zimních stadiónů, stejně jako ukázky minihokeje v podání nejmenších registrovaných hráčů a hráček. Nejvíce dětí se zúčastnilo projektu v hokejovém klubu Aukro Berani Zlín, kam přišlo přesně 84 účastníků! Každý účastník akce, který se do projektu Pojď hrát hokej přihlásil a který se následně do ČSLH zaregistruje, navíc získá poukaz na výstroj v hodnotě 1 500 Kč.

V Týdnu hokeje přišlo přes čtyři tisíce dětí, nejvíce ve Zlíně!

Hokej si na zimních stadionech vyzkoušelo během Týdne hokeje v září 2017 v průměru stejné množství dětí jako před rokem, kdy akce začínala. Největší účast zaznamenali ve Zlíně (84 účastníků), Kroměříži (83), Hradci Králové (75), Humpolci (69), PZ Kladno (65), Jindřichově Hradci a Plzni (59), Vítkovicích (56), Rožnově pod Radhoštěm (55), Uherském Ostrohu (54), Technice Brno (53), Frýdku-Místku (52), Třinci (51) nebo Strakonicích (50).
 
Pro děti a zejména rodiče byla určitě zajímavá také setkání se známými hokejovými osobnostmi, Týdne hokeje se zúčastnili reprezentanti, medailisté z olympijských turnajů a světových šampionátů, hvězdy extraligy jako například Roman Čechmánek, Milan Chalupa, Jiří Kučera, Marek Malík, Bohuslav Šťastný nebo Martin Zaťovič.
 
„Chtěl bych poděkovat klubům, které odvedly při propagaci akce skvělou práci, což dokládá jak účast dětí a rodičů, tak publicita v místních sdělovacích prostředků,“ uvedl v této souvislosti prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. „Týden hokeje patří k aktivitám, které výrazně napomáhají tomu, že po obdobích poklesu a stagnace registrujeme nárůst členské základny, počtu mužstev a hráčů v přípravkách a žákovských soutěžích. I proto jsme se rozhodli, že v Týdnech hokeje budeme pokračovat také v dalších letech.“
 
Záříjový Týden hokeje byl třetí podobnou akcí, uspořádanou ČSLH – pilotní projekt proběhl v září 2016, první celorepublikový ročník v lednu 2017. Nejbližší Týden hokeje uspořádá ČSLH ve spolupráci s kluby ve dnech 22. – 28. ledna 2018.
 
Zdroj: tisková informace Českého svazu ledního hokeje
Trenéři mládeže hokejového klubu Aukro Berani Zlín Tomáš Jankovič a Radek Pšurný s nejmenšími adepty ledního hokeje ve Zlíně v rámci projektu Pojď hrát hokej. FOTO: ZLIN PRESS - JAN POŘÍZEK 
 

Aktuálně na webu

Junioři začali v Pardubicích dobře, nakonec ale podlehli 3:5

dnesMarek Janoš

Juniorka zamířila k zápasu 12. kola extraligy na led Pardubic. Proti soupeři z východu Čech žluto-modří nezačali vůbec špatně. Skóre otevřel už v 5. minutě Kočica, ale domácí otočili. Ještě v závěru...Berani se utkají od 15 hodin s Tygry. Přeruší nepříznivou sérii s Libercem?

dnesZlin Press - Roman Ordelt

Tipsport extaliga ledního hokeje pokračuje v rychlém tempu a v neděli 22. října jsou na programu zápasy 16. kola. Hokejisté Aukro Berani Zlín změří síly na domácím ledě ZS Luďka Čajky s týmem Bílí...Hokejová tombola 50:50 pokračuje, výherkyně brala téměř 10 tisíc korun!

dnesZlin Press - Roman Ordelt

Na zimních stadionech probíhá v letošní sezoně Hokejová tombola 50:50. Výherkyní 2. kola tomboly na ZS Luďka Čajky ve Zlíně se stala v rámci utkání s HC Vítkovice Ridera slečna Kristýna Rašková z...Stáhněte si do počítače zápasový bulletin Zlínské buly na utkání s Libercem

včeraZlin Press - Roman Ordelt

V letošní sezoně Tipsport extraligy 2017/2018 dochází ke změně distribuce zápasového bulletinu Zlínské buly. Nyní si můžete tento hokejový zpravodaj vydávaný před každým domácím extraligovým zápasem...
aukro PSG Město Zlín Zlínský kraj BPA sport marketing a.s. RI Okna

Copyright © 2011-2017 Aukro Berani Zlín & eSports.cz, s.r.o.
Informace o autorských právech | RSS kanál