Útočník Petr Holík odchází do KHL, oblékne dres Severstalu Čerepovec

Útočník PSG Zlín Petr Holík míří do Kontinentální hokejové ligy, kde oblékne v příští sezoně dres týmu Severstal Čerepovec.  Odchovanec zlínského hokeje využil klauzule ve smlouvě, která mu umožňuje v případě zájmu odejít do zahraničí. Zlínský klub děkuje Petrovi za odvedené služby během sedmi extraligových sezon a přeje hodně zdaru a úspěchů v novém angažmá. 
"Angažmá v Čerepovci bude pro mě novou zkušeností. Mám už určitý věk a je na čase zkusit nové angažmá, když se naskytla tato možnost. Sedm let jsem hrál extraligu pouze za mateřský klub a neopouští se mně zlínský hokej lehce. Čeká mě ale nová zkušenost, velká výzva a půjdu to zkusit,“ pověděl Petr Holík.
 
Pětadvacetiletý Holík odehrál během sedmi extraligových sezon v dresu Zlína celkem 405 zápasů, ve kterých zaznamenal 231 kanadských bodů za 87 gólů a  144 asistencí. V posledních sezonách vedl elitní útok Beranů, v letošní sezoně byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, když odehrál 53 zápasů a zaznamenal 38 kanadských bodů za 17 gólů a 21 asistencí. S týmem Beranů slavil mistrovský titul v sezoně 2013/2014, druhé místo získal v ročníku 2012/2013. „Vedle vedení klubu a všem lidem kolem zlínského hokeje chci poděkovat především fanouškům za skvělé povzbuzování a podporu. By jsem u toho, když jsme vyhráli mistrovský titul, rok před tím jsme bojovali o titul až do sedmého zápasu. Moc si podpory fanoušků vážím,“ uvedl Holík.
 
Nyní se jeho kariéra spojí s týmem Severstalu. Třistatisícový Čerepovec je největší město Vologdské oblasti v severozápadním Rusku, nachází se na břehu Rybinské přehrady. V minulosti v klubu mimo jiné působili z českých hokejistů Miroslav Blaťák, Ondřej Němec, Jakub Štěpánek, Marek Kvapil, Josef Straka nebo trenér Václav Sýkora. V loňské sezoně zde hráli brankář Jakub Kovář a útočník Vojtěch Polák. Z hokejistů, kteří hráli ve Zlíně, působili v Čerepovci vedle Blaťáka i Slováci Marek Zagrapan a Martin Cibák. K největším úspěchům Severstalu patří ještě v ruské Superlize druhé místo ze sezony 2002/2003, v ročníku 2000/2001 skočil Čerepovec na třetím místě. „Co vím, tak poslední čtyři roky se nedostali do play off. Tým se přes léto hodně změní, Čerepovec má velké ambice postoupit do vyřazovacích bojů. O samotné město jsem se zatím nezajímal, nicméně určité poznatky a informace mám. Čeká mě i osobní zkušenost, protože jsem v Rusku nikdy nebyl. Hrál jsem pouze v Bělorusku,“ řekl odchovanec zlínského hokeje.
 
Holík je v současné době členem širšího kádru české reprezentace a bojuje o svou premiérovou účast na mistrovství světa v ledním hokeji, které proběhne v Paříži a Kolíně nad Rýnem. „Je tady hodně kvalitních hráčů, přijeli skvělí hokejisté z NHL. Zatím se držím v kádru a uvidíme, jak to dopadne po turnaji Carlson Hockey Games v Českých Budějovicích. Samozřejmě mě světový šampionát hodně láká,“ uzavřel Petr Holík
.

Útočník Petr Holík už vyhlíží angažmá v ruském Čerepovci. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT