Útočník David Šťastný si zahraje za reprezentaci dvojzápas se Slovenskem

Před třemi lety oblékal dres Přerova ve druhé lize, ve čtvrtek se představil na tom samém ledě v extraligovém dresu týmu Aukro Berani Zlín a s pozvánkou do reprezentace. Takový je příběh Davida Šťastného, story až k neuvěření...
"Zpráva, že jsem byl nominovaný do české reprezentace, mě zastihla, když jsem odcházel z kabiny. Napsal mi to jeden kamarád," vyprávěl Šťastný o šťastné chvíli. Mnozí známí munominaci předpovídali, sám útočník, který se ve Zlíně postupně vypracoval ze čtvrté až do první lajny, nad reprezentací nepřemýšlel. "Nepřemýšlel jsem nad tím, ani jsem to nijak nečekal. Samozřejmě to velmi potěší a těším se," řekl čtyřiadvacetiletý hokejista.
 
David Šťastný si zahraje se lvem na hrudi dva zápasy proti Slovensku. První ve středu 23. srpna v Třinci, o den později je na programu odveta v Žilině, začátky obou zápasů v 17 hodin. "Těším se na to, jsem zvědavý. Je nás čtrnáct nováčků, nebude to lehké. Ale je to reprezentace, tam nemůže být nic lehké. Všichni včetně Slováků budou bojovat o místo v sestavě, budou bojovat všichni naplno," je si vědom Šťastný.

Na dotaz, kde má v kolik být, odpovídá pohotově: "V neděli se mám hlásit v 18:30 hodin v Třinci," usmívá se. 

Šťastný si užil pochopitelně čtvrteční zápas v Přerově, kde Berani padli 3:4 v prodloužení, i tak ale slavili výhru turnaje ZUBR Cup. "Bylo to pro mě zajímavé hrát v Přerově jako soupeř, ještě jsem to nezažil. Došlo dost lidí a fandili. Bylo to tu těžké, navíc jsem musel být na hostující střídačce," usmíval se reprezentační útočník David Šťastný.

Útočník Aukro Berani Zlín David Šťastný při čtvrtečním utkání na ledě Přerova. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT