Střelec vítězného gólu Martin Matějíček: Pro nás je důležité dívat se na umístění v desítce než řešit šestku

Tři góly, tři střelci z obranných řad PSG Zlín. Veledůležitý triumf nad Hradcem Králové zařídily pumelice Oldricha Kotvana a Martina Matějíčka a šťastné nahození Tomáše Žižky od červené čáry. Berani udolali houževnatého soupeře a rázem mohou myslet na přímý postup do čtvrtfinále.
„Moc často se asi nestává, že by všechny góly dali obránci. Ale třeba loni jsme se takto trefovali, to tady ještě hrál Zámek. Takže v tom pokračujeme. Třeba Tomášův gól byl neuvěřitelný, ještě jsem nezažil, že by někdo dal gól takhle od půlky,“ usmíval se Matějíček, který si vydřeného tříbodového zisku hodně cenil.

„Je to hodně důležitá výhra, tabulka je nahuštěná a bodové rozdíly jsou minimální. Pořád je pro nás ale důležité dívat se spíše na umístění v desítce než řešit šestku,“ řekl zlínský obránce, který k rozhovorům dorazil ve chvíli, kdy se ještě hrály ostatní zápasy. Radost z jistoty postupu minimálně do předkola si tak užil se spoluhráči až za pár desítek minut v kabině.

Úterní vítězství se nerodilo jednoduše. Východočeši sice přijeli bez řady důležitých hráčů, ale s jistotou účasti ve čtvrtfinále mohli hrát uvolněně a domácím borcům dělala jejich úporná a soustředěná hra velké potíže. „Měli tam mladé kluky, některé opory jim chyběly. Ale chtěli hrát, dobře bruslili. Strašně těžký zápas. Jsem moc rád, že jsme ho zvládli,“ oddychl si Matějíček.


Právě jeho gól ze 43. minuty byl nakonec vítězný. Matějíček se trefil výstavní dělovkou do šibenice od modré čáry po vyhraném buly a byla to secvičená situace z tréninků. „Když je taková možnost, tak se to snažíme hrát tak, aby měl bek střelu na volej,“ přiznal třiadvacetiletý zadák, pro něhož to byla čtvrtá branka v letošní sezoně.


Zlín teď čeká náročná páteční bitva na ledě extraligového suveréna Třince, který před zápasem převezme Prezidentův pohár pro vítěze základní části. Berani letos proti Slezanům vytěžili ze tří střetnutí jen jeden bod, v boji o čtvrtfinále by se jim jakýkoliv další zisk náramně hodil. „Nemyslím si, že by nás Třinec podcenil. Do každého zápasu jdou s tím, že chtějí vyhrát. Mají velmi silný tým, přijde hodně diváků. Ale určitě tam chceme bodovat,“ uvedl Matějíček.


Martin Matějíček v souboji s hradeckým hráčem.