Šlo o dost a my jsme to nezvládli, uvědomuje si Pavel Kubiš

Nedělní utkání v Olomouci svou důležitostí převyšovalo většinu ostatních doposavad odehraných duelů, bohužel však nedopadlo pro Berany šťastně. Tým PSG Zlín nevstřelil na Hané ani jednu branku a prohrál 0:3, čímž klesli zpět na jedenáctou příčku znamenající pozici mimo předkolo play off.
Jelikož se v Olomouci hrálo až od 18:30 hodin, zlínští hokejisté znali konečné výsledky dříve odehraných zápasů. A to i Plzně, se kterou soupeří o desátou pozici. "Věděli jsme, že Plzeň vyhrála, takže že nám nezbývalo nic jiného, než vyhrát," pověděl trenér Martin Hamrlík.

To se však nepovedlo, Zlín zase spadl do vod play out. Na desátou Plzeň ztrácí dva body a Západočeši mají lepší vzájemný zápas. Na dohled, i když velmi vzdálený, je i Mladá Boleslav, který má o čtyři body více, navíc taktéž i lepší vzájemnou bilanci. "Už to nemáme ve svých rukou, jsme teď velmi zklamaní. Nechtěli jsme se dostat do situace, kdy už budeme moct klopýtnout, ale jsme v ní. Šlo tady o dost, a my jsme to nezvládli," litoval útočník Pavel Kubiš v pozápasovém rozhovoru.

I on měl v utkání pár šancí, skvělého brankáře Branislava Konráda ale ani on, ani jeho spoluhráči nepřekonali. "Koncovka nás trápí delší dobu, musíme vše zjednodušit. Neměli jsme ten drajf do brány, soupeř byl prostě lepší. Navíc si vše dobře hlídal vzadu," mluvil jednatřicetiletý hokejista. "Sám jsem tam měl šance, ale nedal jsem je a moc týmu nepomohl," smutnil Kubiš.

Berany čekají poslední dva zápasy základní části, a to v úterý v Hradci Králové a v pátek doma s Karlovými Vary. "Prostě musíme vyhrát, jiná cesta není. Play out nikdo nechce hrát, jednou jsem to zažil a stačilo," řekl Kubiš na adresu skupiny o umístění na 11. - 14. místě. Počeštěný název skupiny o udržení letos neodpovídá realitě, baráž už je prakticky jistá pro Pardubice a Karlovy Vary ještě před startem samotné nadstavbové soutěže.