Kapitán legend Miroslav Okál: Kulisa byla perfektní, všichni jsme si to užili

Na dres dostal kapitánské céčko, které je s jeho jménem ve Zlíně neodmyslitelně spjato. Miroslav Okál vedl legendy zlínského hokeje do exhibičního zápasu se současným A týmem a vysloužil si obrovský aplaus nadšených pěti tisícovek diváků. "Kabinu hostů tady neznám, šel jsem za ostatními," smál se dobře naladěný Okál.
- Jak jste se cítil před startem zápasu?
"Bylo tam mrazení, byl jsem trošku nervózní. Přišlo hodně lidí. Naštěstí áčko hrálo na půl plynu, takže jsme to zvládli důstojně. Měl jsem radost, že jsem viděl kluky, se kterými jsme se dlouho nepotkali, třeba s Pavlem Janků."

- Překvapila vás tak vysoká návštěva?
"Určitě. Kulisa byla perfektní, všichni jsme si to užii. Hrál jsem zase v lajně s Čájou a Tomášem Němčickým, jak jsme spolu hrávali už v minulosti. Na to, že jsme se potkali po roce a půl, to nebylo špatné."

- Stihli jste se na utkání připravit?
"Měli jsme dva tréninky a dnes na to šli naostro. Během zápasu jsem myslel, že to vyhrajeme, ale oni zabrali a skončilo to remízou. Domluvená ale nebyla. Hecovali jsme se do poslední chvilky, že chceme zvítězit."

- Jak jste na tom byli se silami?
"Ubývaly, ale museli jsme to zvládnout, nemohli jsme se nechat zahanbit. Teď jdeme okamžitě na pivíčko, žízeň je velká. (směje se) Rozebrat to, zápas dohrajeme v hospodě."

- Zítra asi bude bolet celé tělo, že?
"Zítra to asi nebudu vědět, protože budu ještě ožralý. (směje se) Postupně to ale poznat bude."Miroslav Okál během exhibice.