David Nosek po vítězství nad Slavií: Vychytaná nula mě jako obránce těší

Hokejisté Aukro Berani Zlín si ve středečním podvečeru připsali na svůj účet další vítězství. Ve druhém utkání turnaje ZUBR Cup na domácím ledě porazili pražskou Slavii 4:0 a udrželi se tak v čele tabulky. Zápas definitivně zlomil zvýšením na 2:0 obránce David Nosek.
Úvod zápasu mezi Zlínem a Slavii nebyl nikterak zajímavý, první třetině šance ani góly nepřinesla. "Dlouho jsme se přetahovali, nepovedlo se nám hned  v úvodu dostat se do vedení či otupit tlak soupeře," pověděl obránce Beranů Nosek.

Na začátku prostředního dějství po trefě obránce Žižky šel Zlín do vedení. Druhý gólový příspěvek přidal při dvojnásobné početní výhodě ve 49. minutě další zadák, a to David Nosek. "Tato pasáž zápas zlomila. Soupeř předtím pět na tři nedal, my ano. Jsem rád, že mi z několika šancí tam alespoň tato rána padla. Zatím pilujeme jen kondici a základní herní prvky, k přesilovkám jsme se nedostali," řekl šestatřicetiletý hokejista.

Od jeho gólu neuplynula ani minuta a pokračující už klasickou početní výhodu Berani taktéž zužitkovali. Za další tři minuty už byl stav 4:0. "Jsme spokojení. Ke konci už jsme soupeře zlomili, ale těší nás samozřejmě i nula vzadu. Nebyla úplně zadarmo, hlavně v úvodu si ji Káša vychytal," pověděl Nosek.

Tomu se ve Zlíně po návratu líbí. "Zatím jsme všechno vyhráli, respektive neprohráli jsme v základní hrací době, takže spokojenost. V Přerově to nebude lehké, domácí se samozřejmě budou chtít vytáhnout," naráží Nosek na čtvrteční duel na ledě Přerova, kde Berani mohou slavit vítězství v ZUBR Cupu. Stačí jim bod z posledního zápasu nebo tříbodová výhra Znojma nad Slavii. V tom případě by vzhledem ke skóre v minitabulce zřejmě zase slavili Berani.

Zkušený obránce Aukro Berani Zlín David Nosek během přípravného zápasu. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT