Berani začali přípravu na nový ročník extraligy. Trénuje již Nosek a vrací se Valenta

Hokejisté Zlína začali nezvykle brzy s přípravou na nový ročník extraligy. Trenérské dvojici Robert Svoboda, Martin Hamrlík se hlásilo na prvním srazu v rámci nové sezony 2017/2018 celkem 22 hokejistů. Z nových tváří se objevili na prvním tréninku zkušený obránce David Nosek z Třince, po dvou letech se vrací obránce Tomáš Valenta, který působil naposledy ve Zvolenu a z hostování v druholigovém Šumperku útočník Pavel Sedláček. „Sázíme na vlastní odchovance. Na hráče, kteří jsou úzce spjatí se zlínskou organizací. Vrací se nám hráči, kteří nastupovali v české nebo slovenské extralize. Kádr není v žádném případě uzavřený, jednáme i s dalšími hráči. Určitě se objeví nová jména ještě během přípravy nebo před nástupem na led,“ pověděl Jiří Šolc, sportovní manažer PSG Zlín.

Pro zlínský hokej bude příští sezona jubilejní padesátou v nejvyšší soutěži mezi elitou! Suchá příprava Beranů bude trvat deset týdnů až do konce června. Poté následuje třítýdenní letní dovolená a v pondělí 24. července vyjedou zlínští hokejisté poprvé na led. „Úvodní týden proběhnou vstupní testy a rozdělení do skupin. Chceme mít určitý obrázek o fyzické připravenosti jednotlivých hráčů. Neplánujeme soustředění v zahraničí, ale uprostřed přípravy dáme hráčům individuální regenerační týden. Do přípravy zařadíme moderní trendy, zaměříme se na silově-dynamické prvky,“ řekl Robert Svoboda, hlavní trenér.

Při úvodním tréninku nechyběl na ploše PSG arény ani nejzkušenější člen kádru, kapitán týmu Ondřej Veselý. „Některé nové kluky v kabině zatím neznám. Jsou to převážně mladí hráči, kteří působili v juniorských kategoriích. Během letní přípravy se lépe poznáme, kolektiv se více stmelí. Věřím, že tréninková morálka bude co nejlepší. Máme moderní trenéry, kteří se zajímají o nejnovější trendy a určitě zařadí do přípravy nové prvky,“ řekl devětatřicetiletý Veselý, který odehrál v extralize 20 sezon.

Stále není jisté, zda do zahraničí zamíří dvě opory týmu, Petr Holík a Lotyš Roberts Bukarts. Vedení klubu pracuje při skladbě týmu s oběma variantami setrvání nebo odchodu. „Nějaké zprávy proběhly v ruských médiích, nicméně ohledně působení Holíka v KHL nám do dnešního dne oficiálně na klub nic nepřišlo. Stále jsou to jen spekulace. U Robertse si sedneme společně až po mistrovství světa a uvidíme, co dále,“ uvedl manažer Šolc.

V médiích proběhly zprávy o ukončení kariéry zkušeného beka Miroslava Blaťáka, kterého trápily i v lonské sezoně zdravotní problémy. „S Mirkem jsme domluveni na určitém režimu. Během příštího týdne bychom vše zveřejnili. Každopádně si zaslouží nadstandardní přístup než ostatní hráči. S Jirkou Marušákem vedeme jednání a dali jsme si určitý čas na konečné rozhodnutí,“ vysvětlil Jiří Šolc.

Na tiskovém brífinku padala i případná jména pro posílení hráčského kádru. Vzhledem k sestupu Karlových Varů po dvaceti letech do první ligy se dostává do popředí otázka návratu Tomáše Rachůnka do Zlína. „Může to být jedna z variant, ale zatím jsme ji neřešili. Nicméně s Tomášem jsme v kontaktu. Záleží i na vyjádření vedení klubu a postoji trenérů,“ upřesnil Šolc při setkání s novináři. „Pro nás je to nová informace, zatím bych nepředbíhal. Máme určitou představu o skladbě týmu. Záleží to i na tom, kdo odejde z tria Holík, Bukarts nebo Chytil. Jsme připraveni na všechny varianty,“ řekl hlavní trenér.

Vedle hráčů z juniorky, kteří již byli součástí hráčského kádru v letošní sezoně, dostanou příležitost dále obránce Martin Padrnos, útočníci Jan Václavek a Štěpán Fryšara. „Hráče, které jsme měli na střídavý start v závěru sezony z Přerova, nebudeme povolávat na suchou přípravu, ale nastoupí v přípravných zápasech během léta,“ uzavřel Robert Svoboda. Po světovém šampionátu osmnáctiletých na Slovensku dostal volno útočník Filip Chytil. V jeho případě bude záležet na setrvání ve Zlíně i výsledek červnového draftu do NHL. 

Kádr hokejistů Zlína na úvodním tréninku při zahájení suché přípravy, sezona 2017/2018:

Brankáři: Libor Kašík, Tomáš Štůrala.

Obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Martin Matějíček, Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta, Oldřich Horák, Daniel Gazda, Martin Padrnos.

Útočníci: Ondřej Veselý, Pavel Kubiš, Antonín Honejsek, David Šťastný, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Michal Gago, Jiří Karafiát, Jan Václavek, Štěpán Fryšara.

Hlavní trenér: Mgr. Robert Svoboda, asistent trenéra: Martin Hamrlík.

Fotogalerie