Kapitán Beranů Ondřej Veselý: Může být výhoda, že se nám nevěří

5.9.2017Zlin Press - Jakub Kudláč

Kapitán hokejistů Aukro Berani Zlín Ondřej Veselý v devětatřiceti letech načne svou již jednadvacátou sezonu v extralize. Recept na jeho hokejovou dlouhověkost je jasný - plzeňské pivo. Zároveň ale kromě humoru zlínský kapitán mluvil rovněž o tom, jak by brankář Libor Kašík měl být základním stavebním kamenem pro úspěšný start do extraligové sezony.

Kapitán Beranů Ondřej Veselý:  Může být výhoda, že se nám nevěří

- Ondřeji, máte před sebou jednadvacátou sezonu v nejvyšší soutěži. Víte, co se stane, když odehrajete všechny zápasy?  "Přeskočím Lešouna na třetím místě (smích). Ale moc to neřeším, číslovka tisíc byla pro mě hezká, další zápasy už jsou bonusy navíc. Nedívám se vůbec na konec sezony. Musím to brát zápas od zápasu."

- Co rozhodlo pro to, že pokračujete v kariéře? "Zdraví mi zatím přeje, chuť jsem taky měl. A když přišla i nabídka od vedení pokračovat, rád jsem ji přijal."

- Po skončení kariéry obránce Jiřího Marušáka jste nejstarším hráčem v kabině, jak to berete? "Je škoda, že se Jirka nedohodl na smlouvě. Mrzí mě to, protože nyní už v kabině není nikdo z mojí dřívější doby."

- Jak moc se hokej za těch jednadvacet let změnil? "Samozřejmě hodně. Musím se přizpůsobovat, dost se dnes brzdí, nedělají se obloučky. Dnes už se zastavuje a rozjíždí od znova. Všechno je rychlejší, dynamičtější, dřív se na střídání odehrála i minuta deset, dnes jen půl minuty. Navíc čím jsem starší, tím více musím myslet na regeneraci."

- Hodně lidí vás jako tým odepisuje, jak to vnímáte? "Sice nás odepisují, ale zatím to vypadá dobře. Uvidí se na ledě, jak se budeme prezentovat. Doufám, že se budeme držet ve hře o play off. Pro nás to může být výhoda, že nám někteří nevěří."

- Co udělat pro to, abyste na počtvrté nezaspali začátek sezony? "Musíme si na to dát pozor. Věřím tomu, že letos se to už nestane. Máme jednoho z nejlepších brankářů v lize, tak snad nám to na startu sezony pomůže. Káša už je zase o něco zkušenější, takže dost v něj budeme věřit."

- Jak se pod novými trenéry změnila letní příprava? "Jsou to mladí trenéři, byla tam jasná změna, dělali jsme modernější styly. Určitě to půjde vidět i v zápasech."

- Jaká je atmosféra v kabině, jak se tady líbí Lotyšům? "Atmosféra v kabině je dlouhodobě dobrá, všechny věci zůstaly stejné, jenom došli kluci z Lotyšska. Jsou dost slyšet, v tom mém koutku už i já pomalu umím pár slov."

- Nedávno byl s vámi generální manažer Martin Hosták i na tréninku, co vám říkal?  "Ano, byl s námi na ledě. Vesměs nám dával nějaké rady pro buly, ty jsou totiž našim dlouhodobým problémem."

- Ještě se závěrem zeptám, 1 105 zápasů je vysoké číslo, máte na to nějaký recept? "Samozřejmě, plzeňské pivo. Vždy po tréninku nebo po zápase si jedno dvě dám, to mě udržuje v kondici."


Kapitán hokejistů Aukro Berani Zlín Ondřej Veselý v přípravném zápase s Duklou Jihlava. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
 

Aktuálně na webu

Neomluvitelné, láteří Svoboda. Řezníček zase ví, že Zlín nastartoval Duklu sám

včeraZlin Press - Jakub Kudláč

Příběh na pokračování, tak by se dala nazvat další ztráta vedení 2:0 v průběhu třetí třetiny. Po úterním kolapsu v Liberci se stejné jako přes kopírák přihodilo hokejistům Aukro Berani Zlín na ledě...Berani přišli o venkovní body opět v závěru, do kolen je srazil Anděl

před 2 dnyZlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v zápase 5. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Dukla Jihlava 2:3 prohráli již čtvrtý zápas v řadě. Staronový účastník nejvyšší soutěže předvedl ve třetí...Zlínští hokejisté se utkají s Jihlavou v extralize po dlouhých dvanácti letech

před 2 dnyZlin Press - Roman Ordelt

Tipsport extraliga má na programu v neděli 17. září zápasy 5. kola. Hokejisté Aukro Berani Zlín jedou k důležitému duelu na Vysočinu, kde změří síly se staronovým účastníkem nejvyšší soutěže týmem HC...Drama s vítězným koncem! Starší dorost porazil Vítkovice

před 3 dnyVojtěch Jurák

Třikrát se hráči Zlína dostali do vedení, třikrát však o něj přišli. Až čtvrtý gól, který padl v prodloužení, rozhodl o vítězství domácího celku nad Vítkovicemi. Starší dorostenci tak zvládli i třetí...
PSG Město Zlín SAMOHÝL Motor Holding a.s. BPA sport marketing a.s. Zlínský kraj RI Okna
Radegast Střída sport Tipsport Avonet Cross Radio Zlín

Copyright © 2011-2017 Aukro Berani Zlín & eSports.cz, s.r.o.
Informace o autorských právech | RSS kanál