Slovák Radoslav Illo: Trénoval s Perrym, teď je na zkoušce ve Zlíně

Je mu sedmadvacet let, přesto kromě jedné sezony za slovenský Martin zatím celou svou kariéru strávil v zámoří. Už týden se na ledě ukazuje se Zlínem i slovenský útočník Radoslav Illo, který bojuje o smlouvu v extraligovém klubu Aukro Berani Zlín. V případě, že na zkoušce uspěje, hodlá se ukázat zámořským stylem hokeje, k čemuž patří přímočarost, ale i tvrdá hra.
V sedmnácti letech poprvé odcestoval Illo do zámoří, kde nastupoval za juniorský tým. V roce 2009 byl na 136. místě draftován Anaheimem. "Byl to můj sen jít do Ameriky a vycházelo to. Byl jsem draftovaný a rozjel jsem tam kariéru. Splnil se mi sen, další čtyři roky jsem pak byl na univerzitě. Do toho mě donutil můj agent, abych vystudoval školu, byznys a zpětně jsem za to rád," popisuje Illo.

Následoval pro něj přelomový rok. Po dostudování hrál AHL a měl slíbené, že podepíše smlouvu s Kačery. "Jenomže po těch letech, co mi to slibovali, to nakonec den před podpisem odpískali a vzali místo mě Dany Heatlyho. Velmi mě to mrzelo, sebral jsem se tedy a šel jsem do Martina," říká slovenský centr. Tam se ale zranil a za rok byl zpět za mořem.

Až nyní se hodlá opět vrátit, dá se říci domů. "Dostal jsem nabídku smlouvy i z Ameriky, ale když mě zlínský klub kontaktoval, rozhodl jsem se, že to zkusím. O české extralize mám dobré povědomí a chci se zde prosadit," říká odhodlaně rodák z Považské Bystrice.

A co bychom případně od hráče, který trénoval i s Coreym Perrym, mohli ve žlutomodrém dresu očekávat? "Jsem hráč, který je naučený z Ameriky řešit věci jednoduše. Tam se hraje velmi jednoduše, musíte to ale pochopit. Vždy musíte vědět, co se stane za vteřinu, nebo dostanete tělo a ležíte. Podobně bych chtěl hrát případně i ve Zlíně, být přímočarý a co nejvíce střílet," dodává sedmadvacetiletý Radoslav Illo, který loňskou sezonu odehrál v týmu ECHL Missouri Mavericks.

Slovenský útočník Radoslav Illo bojuje o extraligovou smlouvu ve Zlíně. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT