Berani se potí už na ledě. Nová tvář Freibergs, na zkoušku Zagrapan a Illo

Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín zahájili rozhodující část přípravy na ledě před startem Tipsport extraligy 2017/2018. Na úvodním tréninku v prostorách PSG arény se hlásilo trenérské dvojici Robert Svoboda, Martin Hamrlík celkem 35 hráčů včetně nových tváří. V obraně se objevil šestadvacetiletý reprezentant Lotyšska Ralfs Freibergs, který naposledy působil v týmu KHL Dinamo Riga, v útoku zabojují o extraligový dres slovenští forvardi Marek Zagrapan a Radoslav Illo. S týmem začal přípravu gólman Jakub Sedláček, zlínský odchovanec si hledá po čtyřletém působení v Rize momentálně angažmá. Na led nastoupilo i sedm hráčů z Přerova, kteří mají z WSM ligy vyřízen střídavý start a dva týdny budou trénovat ve Zlíně. Berani odehrají v přípravě celkem deset přípravných zápasů, úvodní je na programu druhý srpnový den na ledě Slovanu Bratislava.

Nezvykle vysoký počet hráčů ve žlutých a modrých dresech se proháněl na úvodním tréninku hokejistů týmu Aukro Berani Zlín. Trenéři by sestavili bez problémů šest kompletních pětek. „Chceme mít možnost využít co nejvíce hráčů, abychom v případě zranění neměli problémy postavit tři pětky, což se nám stalo v loňské sezoně. Proto tady máme i řadu hráčů z prvoligového Přerova,“ řekl Jiří Šolc, sportovní ředitel klubu.

„Konkurenci na jednotlivých postech vítáme a je velmi zdravá. Tréninkové dávky postupně zvýšíme a kluky čeká dvoufázový trénink. Máme před sebou deset přípravných zápasů a bude dostatek prostoru otestovat jednotlivé hráče,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Ve Zlíně již trénuje lotyšský reprezentant Ralfs Freibergs, který působil celkem sedm sezon v zámoří v nižších soutěžích a loňskou sezonu odehrál v týmu účastníka KHL Dinama Riga. „Ralfs ještě nemá podepsanou smlouvu. Každopádně v momentě, kdy trenéři řeknou, že se jim zamlouvá, dojde k podpisu. Na podmínkách smlouvy jsme domluveni,“ upřesnil Šolc. Na zkoušku je ve Zlíně i slovenský třicetiletý útočník Marek Zagrapan, jenž naposledy působil v Popradu a v Baťově městě působil již v juniorském věku. Tehdejší trenér Ernest Bokroš mu dal v mistrovské sezoně šanci i v extralize. Na testech je ve Zlíně i jeho krajan Radoslav Illo, který s výjimkou extraligového Martina hrál v nižších zámořských ligách, naposledy v týmu ECHL Missouri Mavericks.

Vedení klubu usilovně shání kvalitního středního útočníka a střelce týmu. „Máme v okruhu vytipovaných jmen více hráčů. V tisku se objevilo jméno Kamila Krepse. Sháníme top centra, i on je jeden z hráčů, se kterými se bavíme. Každopádně ostatní kluci mají velmi dobrou motivaci ukázat, že nás lidi kolem hokeje a fanoušci odepisují neprávem,“ řekl zlínský sportovní ředitel. Ohledně Filipa Chytila se rozhodne koncem září po předsezonním kempu New York Rangers. „Filip je hráčem Rangers, kde podepsal smlouvu. Nezáleží na nás, jestli tady v příští sezoně bude nebo ne.“

S týmem trénuje i brankář Jakub Sedláček, jenž si shání angažmá pro příští sezonu. „Sedlo s námi trénuje a může se stát, že naskočí i do zápasu. Uvidíme, jak se situace vyvine,“ vysvětlil Jiří Šolc.

Hráčský kádr AUKRO BERANI ZLÍN při úvodním tréninku na ledě v sezoně 2017/2018:

Brankáři: Libor Kašík, Tomáš Štůrala, Juraj Šimboch (střídavý start z Přerova), Jakub Sedláček (bez angažmá),

obránci: Tomáš Žižka, Dalibor Řezníček, David Nosek, Tomáš Valenta, Oldřich Horák, Martin Matějíček, Ralfs Freibergs, Jakub Ferenc, Lukáš Chmelíř (oba střídavý start z Přerova), Daniel Gazda, Martin Padrnos, Jakub Kužílek,

útočníci: Roberts Bukarts, David Šťastný, Ondřej Veselý, Pavel Kubiš, Antonín Honejsek, Pavel Sedláček, Michal Popelka, Tomáš Fořt, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček  - Lubomír Kovařík, Jiří Goiš, Matouš Kratochvíl, Jakub Šlahař (střídavý start z Přerova), Marek Zagrapan, Radoslav Illo (oba zkouška), Nicolas Werbik (trénuje s týmem), Daniel Vachutka (Šumperk), Pavel Klhůfek.
 
V týmech WSM ligy se v pondělí 24. července hlásili: Přerov – brankáři: Daniel Huf, Daniel Šimonů, obránci: Michal Stuchlík, Vladimír Váňa, Richard Kobylík, útočníci Michal Gago, Jan Václavek, Štěpán Fryšara, David Peška.  Vsetín – útočník Jiří Karafiát.
 

Fotogalerie