Petr Holík si na MS nezahraje, poraněná žebra vystavila stopku

Zlínský odchovanec Petr Holík přišel vinou zranění o premiérový start na světovém šampionátu, který se uskuteční od 5. května v Paříži a Kolíně nad Rýnem. Pětadvacetiletý forvard, který absolvoval kompletní reprezentační přípravu, se nešťastně zranil v závěru posledního přípravného utkání s Ruskem. V neděli před půlnocí se ocitl v konečné nominaci českého výběru do Paříže, ale místo odletu do francouzské metropole zamířil domů do Zlína, kde bude kurýrovat poraněná žebra.

Holík patřil v přípravě k nejlepším hráčům a srdnatě se rval v těžké konkurenci útočníků o první účast na mistrovství světa. Výborně zahrál na českém turnaji Euro Hockey Tour v Českých Budějovicích, kde vedl elitní řadu s křídly Jakubem Voráčkem a Romanem Červenkou. "Hodně mě mrzí, že nakonec to takhle dopadlo. Byl jsem blízko ke splnění svého snu, o startu na světovém šampionátu jsem vždy snil. Naštěstí nemám nic zlomeného, žebra jsou jen naražená. Bolest se ozývá hlavně při dýchání,“ pověděl Petr Holík, který dostal od doktorů nařízený klidový režim.

K Holíkově zranění došlo osm minut před koncem nedělního utkání s Ruskem v Českých Budějovicích. Jednalo se o čistý souboj, při střetu vrazil nešťastně do mantinelu a při nárazu si poranil žebra. Čerstvá posila týmu Severstalu Čerepovec  se bude léčit v rodném Zlíně. „Klukům budu držet palce alespoň na dálku u televize. Tým máme opravdu skvělý a může dosáhnou výborného výsledku,“ uzavřel Petr Holík.

Start zlínského odchovance Petra Holíka se kvůli zranění žeber na mistrovství světa v ledním hokeji 2017 neuskuteční. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT